Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

2 LM: Przegrana seniorów w Bytomiu

W meczu dziewiętnastej kolejki grupy „C” drugiej ligi, koszykarze MUKS 1811 Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z liderem, BS Polonią Bytom. Sobotnie spotkanie zakończyło się czterdziestopunktową porażką naszego zespołu.

Mecz koszykówki BS Polonia Bytom - MUKS 1811 Tarnów  (1)

W 3 min po trafieniu za trzy punkty Pawła Jurczyńskiego, gospodarze prowadzili już 11-2. „Trójki” Michała Moskala, Konrada Tabora i Andrzeja Schabowskiego, spowodowały jednak, że minutę później nasz zespół przegrywał tylko 11-13. Jeszcze w 6 min, po kolejnym rzucie zza linii 6.75 m – tym razem w wykonaniu Pawła Zaczkiewicza było 18-16. Potem gospodarze zdobyli jednak jedenaście punktów z rzędu (29-16), kończąc pierwszą kwartę prowadzeniem 31-19. Warto wspomnieć, że w pierwszej odsłonie pięciu tarnowian – każdy po razie – trafiło za trzy punkty. W zespole z Bytomia skutecznością imponował natomiast Paweł Jurczyński, który czterokrotnie popisał się celnym rzutem zza linii 6.75 m.

Druga kwarta rozpoczęła się od pięciu punktów MUKS 1811 Unii (do grona tarnowian, mających na koncie „trójkę” dołączył Michał Walnik) i w 12 min notowano wynik 31-24. W 14 min przewaga gospodarzy zmalała nawet do pięciu „oczek” (35-30), a chwilę później na tablicy pojawił się wynik 38-32. Na następne punkty tarnowian trzeba było jednak czekać do 18 min, po akcji Andrzeja Schabowskiego, notowano wówczas rezultat 51-34. Końcówka pierwszej połowy również należała zdecydowanie do miejscowych i do przerwy zespół trenera Mariusza Bacika wygrywał 66-36.

W 22 min punkty zdobył Karol Jagoda i bytomianie mieli dwa razy więcej punktów od MUKS 1811 (72-36). Chwilę później Konrad Tabor doprowadził do wyniku 72-40, ale w 25 min po kolejnej akcji Karola Jagody było 79-40. Na niespełna trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty, po pięciu punktach Pawła Jurczyńskiego, przewaga zespołu z Bytomia przekroczyła granicę czterdziestu punktów (88-45), a po trzydziestu minutach bytomianie prowadzili 94-50.

Na początku 33 min, po punktach grającego trenera MUKS 1811, Dominika Niemczury było 97-58. Setny punkt dla miejscowych zdobył Sebastian Dusiło, po którego rzucie w 35 min na tablicy pojawił się rezultat 101-58. Następne osiem punktów było dziełem tarnowian (101-66 w 37 min po rzucie wolnym Konrada Tabora), w końcówce znów skuteczniejsi byli jednak rywale, zwyciężając 110-70 (31-19, 35-17, 28-14, 16-20).

MUKS 1811: Konrad Tabor 15 (2×3), Andrzej Schabowski 10 (2×3), Michał Moskal 9 (2×3), Paweł Zaczkiewicz 9 (2×3), Michał Walnik 8 (1×3), Adrian Boduch 6, Mikołaj Stec 5 (1×3), Dominik Niemczura 4, Tomasz Niskowski 2, Tomasz Nykaza 2.