godz.11.00 Niwa Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.13.00 MUKS 1811 Unia Tarnów - Radwansport - Korona Kraków

Kadeci MUKS 1811 Unii II zaczynają drugą rundę od porażki

W pierwszym spotkaniu drugiego etapu rozgrywek kadeci MUKS 1811 Unii II Tarnów na wyjeździe zmierzyli się z zespołem Regisu Wieliczka. Zdecydowanymi faworytami tego starcia byli gospodarze, którzy po pierwszym etapie byli bardzo bliscy awansu do pierwszej szóstki rozgrywek. O tym, że się tam nie znaleźli zadecydował jedynie gorszy bilans małych punktów.

Przewaga koszykarzy Regisu widoczna była na parkiecie od samego początku starcia. Zawodnicy z Wieliczki w pierwszej kwarcie całkowicie dominowali zwyciężając ją aż 43:8. W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił i już w 7 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 64:13. W końcówce pierwszej połowy tarnowianie zdobyli jednak 6 punktów z rzędu ustalając wynik do przerwy na 64:19.

W drugiej połowie Regis jednak nadal zdecydowanie przeważał. W czwartej kwarcie gospodarze prowadzili już nawet 102:26. Dopiero w końcówce meczu tarnowianie zaczęli nawiązywać walkę z rywalami. Ostatnie siedem minut podopieczni trenera Dominika Niemczury nawet zwyciężyli 16:8. Całe spotkanie zakończyło się jednak pewną wygraną Regisu 110:42.

Regis Wieliczka – MUKS 1811 Unia II Tarnów 110:42 (43:8, 21:11, 36:7, 10:16)

Unia: Niedzielski 15, Myszka 12, Jewuła K. 3, Nowak 3, Ślaski 3, Mikulski 2, Kozdroń 2.