godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Dotkliwa porażka juniorów w Nowym Sączu

W sobotę juniorzy MUKS 1811 Unii rozegrali w Nowym Sączu niezwykle ważne spotkanie ligowe z miejscowym STS Wikarem. Wygrana w tym pojedynku dawała naszym zawodnikom pewne miejsce w Wojewódzkim Turnieju Finałowym, porażka mocno ograniczała szansę tarnowian na ten występ. Niestety po słabym meczu w wykonaniu podopiecznych trenera Łukasza Stawarza ulegli oni rywalom 58:70 i zwycięstw nasi zawodnicy szukać będą musieli w kolejnych spotkaniach.

Początek spotkania niczym nie zapowiadał problemów tarnowian z pokonaniem rywali. Po bardzo dobrej pierwszej kwarcie, w której na parkiecie wyróżniał się Sebastian Bogusz MUKS 1811 Unia prowadziła już 20:11. Niestety bardzo słaba gra w obronie naszej drużyny w drugiej części meczu sprawiła, że gospodarze w całości odrobili straty. Już w 7 minucie tej kwarty na tablicy wyników pojawił się remis 26:26, a celna trójka sądeczan równo z syreną kończącą pierwszą połowę sprawiła, że do szatni zespoły schodziły przy rezultacie 37:34 dla STS Wikara.

Jeszcze słabiej tarnowianie zaprezentowali się w trzeciej kwarcie spotkania. Oprócz nadal słabej gry w obronie nasi zawodnicy zaczęli także niemiłosiernie pudłować nawet z dogodnych pozycji. W efekcie w trakcie dziesięciu minut MUKS 1811 Unia zdobyła zaledwie 8 punktów przy aż 19 rywali i przed ostatnią kwartą było już 56:42 dla STS Wikara. Na początku kolejnej części meczu prowadzenie naszych rywali jeszcze wzrosło do aż 19 punktów (61:42). Dopiero w tym momencie tarnowianie zaczęli grać tak, jak na początku meczu. Punktować zaczęli Kamil Świętochowski i Michał Józefów, co pozwoliło MUKS 1811 Unii zmniejszyć straty nawet do zaledwie 8 punktów. Niestety na więcej tarnowian już nie było stać i ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 70:58 dla sądeczan.

Porażka stawia naszą drużynę w trudnej sytuacji w kontekście walki o awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Aby była na to szansa tarnowianie muszą zwyciężyć co najmniej jedno z pozostałych dwóch spotkań i dodatkowo liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach. Najbliższe spotkanie nasi juniorzy zagrają już w najbliższy wtorek o godzinie 16:30 w hali Jaskółka, kiedy to podejmować będą lidera rozgrywek – krakowską Wisłę.

STS Wikar Nowy Sącz - MUKS 1811 Unia Tarnów 70:58 (11:20, 26:14, 19:8, 14:16)

Unia: Bogusz 15, Świętochowski 12, Józefów 11, Stawarz Michał 8, Kryczyk 6, Balasa 4, Stawarz Miłosz 2, Siedlik 0.