godz.11.00 Niwa Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.13.00 MUKS 1811 Unia Tarnów - Radwansport - Korona Kraków

AZS AGH Alstom ponownie za mocny

W niedzielę juniorzy starsi MUKS 1811 Unii Tarnów rozegrali kolejne spotkanie ligowe w Krakowie. Tym razem rywalami podopiecznych trenera Łukasza Stawarza był AZS AGH Alstom Kraków, a więc drużyna, z która w Tarnowie nasi zawodnicy zdecydowanie przegrali. Tym razem jednak tarnowianie od samego początku grali bardzo skoncentrowani cały czas tocząc wyrównaną walkę z faworyzowanymi rywalami. Wprawdzie pierwsza kwarta zakończyła się wygraną gospodarzy 20:15, a po słabszym początku drugiej części meczu w wykonaniu MUKS 1811 Unii rywale prowadzili już 26:15, jednak chwilę później, dzięki dobrej grze w obronie tarnowianie zmniejszyli straty do zaledwie 5 punktów (23:28), a do przerwy przegrywali już tylko 31:35.

Początek trzeciej kwarty ponownie należał jednak do krakowian, którzy szybko objęli prowadzenie 45:34. W kolejnych akcjach górą byli jednak tarnowianie, którzy zdobywając aż 11 punktów z rzędu doprowadzili do remisu 45:45 w szóstej minucie tej kwarty. Końcowe fragmenty tej części meczu to jednak ponownie lepsza gra AZS AGH Alstom, która dała tej drużynie prowadzenie przed ostatnią kwartą 54:48. Gdy na sześć minut przed końcem meczu na tablicy wyników widniał rezultat 54:53 dla gospodarzy wydawało się, że naszych koszykarzy stać na pokonanie mocnego rywala w jego hali. Niestety od tego momentu krakowianie zdobyli aż 10 punktów nie tracąc żadnego. W efekcie na cztery minuty przed końcem było już 64:53. Mimo usilnych starań tarnowian tych strat nie udało się już odrobić, a to głownie za sprawą bardzo skutecznie grającego Olafa Blody, który w końcowych 5 minutach meczu zdobył aż 14 punktów dla AZS AGH Alstom. Ostatecznie MUKS 1811 Unia przegrała w Krakowie 66:76, jednak z pewnością nasi zawodnicy mogą być zadowoleni ze swojej postawy w starciu z jednym z faworytów ligi.

AZS AGH Alstom Kraków – MUKS 1811 Unia Tarnów 76:66 (20:15, 15:16, 19:17, 22:18)
Unia: Biernat 22, Ślęzak 15, Stawarz Michał 14, Laszota 13, Stawarz Miłosz 2, Dybowski 0, Tabor 0, Maksymowicz 0, Legutko 0, Siedlik 0.