godz.11.00 Niwa Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.13.00 MUKS 1811 Unia Tarnów - Radwansport - Korona Kraków

Wisła nadal niepokonana

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu Małopolskiej Ligi Juniorów pomiędzy naszymi zawodnikami i krakowską Wisłą. Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w wyjazdowym spotkaniu nie zdołali pokonać faworyzowanych rywali ulegając 57:78.

Początek tego meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy po 3 minutach prowadzili już 11:4. Od tego momentu do głosu doszli jednak tarnowianie, którzy stopniowo zaczęli odrabiać straty. Pierwsza kwarta zakończyła się zaledwie trzypunktowym prowadzenie Wisły 19:16. W drugiej części meczu ponownie jednak gospodarze byli stroną dominującą. Bardziej wyrównany skład drużyny gospodarzy w połączeniu ze słabszą dyspozycją rezerwowych po stronie MUKS 1811 Unii sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Wisły aż 41:29.

Po przerwie ponownie jednak mecz się wyrównał. Jeszcze w połowie tej ćwiartki na tablicy wyników widniał rezultat tylko 49:40 dla Wisły. Od tego momentu jednak krakowianie zdobyli 15 punktów przy zaledwie 3 oczkach naszych zawodników i na dziesięć minut przed końcem Wisła prowadziła już 64:43. W kwarcie kończącej spotkanie krakowianie spokojnie kontrolowali już tylko wynik by ostatecznie pewnie zwyciężyć 78:57.

Wisła Kraków – MUKS 1811 Unia Tarnów 78:57 (19:16, 22:13, 23:14, 14:14)
Unia: Balasa 18, Kryczyk 15, Świętochowski 14, Stawarz Michał 8, Stawarz Miłosz 1, Bator 1, Bogusz 0, Józefów 0, Gogola 0, Siedlik 0.