18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Wyniki grup młodzieżowych

Kadeci

Początek meczu nerwowy po i 4 minutach 4:4 w 6 minucie MUKS obejmuję prowadzenie 9:8 ale za chwilę traci szybko 7 pkt. z rzędu ( 15:8 ) i po pierwszej kwarcie przegrywamy 17:12. W II kwarcie na początku Unia zdobywa  3 punkty i zmniejsza  dystans do 2 punktów ale następnie popełnia kilka prostych strat i niecelnych rzutów a drużyna gości wykorzystuje te błędy zdobywając łatwe punkty i na    przerwę  schodzi  prowadząc 10 punktami. Po przerwie wdarła się duża nerwowość  i niedokładność    w grze u zawodników MUKS – u  w  ataku, i kwartę tą wygrywają zawodnicy PM  11 punktami. W IV kwarcie mimo ambitniej walki i prób  zmniejszenia przewagi gości drużyna Unii niestety  przegrywa całe spotkanie 64:45.

MUKS 1811 UNIA Tarnów - PM Tarnów 45 : 64
(12:17|9:14|6:17|18:16)

MUKS: Ślaski 7, Jewuła Kamil 7, Poręba 11, Babiarz 0, Jewuła Patryk 10, Myszka 10, Mikulski 0

Chłopcy

Pierwsza drużyna MUKS – u rozegrała bardzo ciekawe i trzymające do końca w napięciu spotkanie w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Po pierwszej kwarcie tarnowianie prowadzili dzięki skutecznym akcją w ataku 19:13. Wisła jednak nie dała za wygraną i w drugiej kwarcie poprawiła obronę odrabiając wszystkie straty i na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku remisowym 25:25. W trzeciej kwarcie na parkiecie w dalszym ciągu panowała wyrównana walka i przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik remisowy. Do 34 minuty był remis jednak skuteczniejsza końcówka gospodarzy sprawiła, że drużyna Unii odniosła pierwszą porażkę w tym sezonie przegrywając z Wisła 52:45.

Wisła Kraków - MUKS 1811 UNIA Tarnów 52 : 45
(13:19|12:6|7:7|20:13)

MUKS: Moskal 14,Banak 13, Zdeb 6, Nowak 4, Molczyk 2, Bukowiec 2, Kloch 2, Tryba 2, Fryś, Adamczyk Filip, Adamczyk Szymon, Lech po 0

Druga nasza drużyna składająca z młodszych chłopców znów miała wymagającego rywala i odniosła kolejną przegraną  z drużyną remisu 8:181.

MUKS 1811 II UNIA Tarnów- UKS Regis Wieliczka 8 : 181
(2:43|2:42|0:47|4:49)

MUKS: Jagoda 0, Sysło, Maniawski 0, Łątka 0, Głowacz 2, Boduch 0, Kawula 0, Kozub 4, Machala 0, Knapik 2