Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

3 LM: Przegrana z MKS Elektret Limanowa

Występująca w trzeciej lidze ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z MKS Elektret Limanowa. Zdecydowanie lepiej w niedzielne spotkanie weszli goście, którzy w 2 min prowadzili 5-0. Minutę później na tablicy pojawił się rezultat 2-12, a w 5 min po rzucie Pawła Siedlarza zespół z Limanowej wygrywał 19-3. Druga część pierwszej kwarty miała już znacznie bardziej wyrównany przebieg i po dziesięciu minutach gospodarze przegrywali różnicą czternastu „oczek”.

W 12 min po dwóch rzutach Mikołaja Wróbla, straty MUKS 1811 Unii zmalały do dziesięciu punktów (18-28). Potem młody zespół trenera Łukasza Stawarza stracił jednak dziesięć punktów z rzędu i w 14 min przegrywał 20-40. Kolejne minuty należały do gospodarzy, którzy po rzutach Adriana Boducha i Mikołaja Wróbla, doprowadzili w 17 min do stanu 29-42. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy przyniosły już wyrównaną grę i do przerwy notowano rezultat 35-50.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów Pawła Siedlarza (mecz zakończył z dorobkiem 39 punktów), ale w 23 min po trafieniu Adriana Szumlańskiego, gospodarze przegrywali 41-54. Potem historia powtórzyła się. Na cztery punkty koszykarzy z Limanowej, tarnowianie odpowiedzieli zdobyciem siedmiu „oczek” i w 25 min po akcji Adriana Boducha było 48-58. Minutę później goście wygrywali jednak 66-48 i mimo dwóch „trójek” Adriana Szumlańskiego, kilkunastopunktowe prowadzenie utrzymali do końca trzeciej kwarty, po której prowadzili 74-57.

W 32 min, akcja 2+1 Jakuba Więckowskiego zmniejszyła straty gospodarzy do 12 punktów (64-76). Trzy minuty później Mikołaj Wróbel doprowadził natomiast do wyniku 72-81. Na dwie minuty przed końcem, po rzucie Sebastiana Szabaciuka, zespół trenera Łukasza Stawarza przegrywał tylko 79-87, a w 39 min po serii pięciu punktów gospodarzy, zakończonej trafieniem Adriana Szumlańskiego zrobiło się 85-91. Goście nie dali jednak odebrać sobie zwycięstwa i wygrywając 97-87 (26-12, 24-23, 24-22, 23-30) mogli świętować pierwszy komplet punktów na wyjeździe.

MUKS 1811 Unia: Adrian Boduch 26 (1×3), Igor Michalski 16, Adrian Szumlański 14 (2×3), Mikołaj Wróbel 13, Sebastian Szabaciuk 11 (1×3), Jakub Więckowski 5, Jędrzej Łuszcz 2, Dominik Podraza 0, Szymon Skrzypek 0.