Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

3 LM: Pierwsza wyjazdowa wygrana na koniec sezonu.

Bardzo udanie zakończyła występy trzecioligowa drużyna koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. W meczu ostatniej kolejki podopieczni trenera Łukasza Stawarza pokonali w Krakowie rezerwy tamtejszej Wisły. Była to pierwsza w tym sezonie wyjazdowa wygrana tarnowskiego zespołu, który mimo tego zwycięstwa zakończył sezon na ostatniej pozycji.

Spotkanie rozpoczęło się od „trójki” Adriana Szumlańskiego, a w 4 min po kolejnym rzucie za trzy punkty kapitana MUKS 1811 Unii, tarnowianie wygrywali 13-3. Minutę później było wprawdzie 9-13, ale w 7 min po trafieniu zza linii 6.75 m Sebastiana Szabaciuka na tablicy pojawił się wynik 9-20. Fragment skutecznej gry krakowian pozwolił im na zmniejszenie strat do czterech punktów (17-21 w 9 min). Trafienia Mikołaja Wróbla i Michała Walnika oraz rzuty wolne Igora Michalskiego, pozwoliły jednak tarnowianom na zakończenie pierwszej kwarty z dziesięciopunktową przewagą.

Po czterech punktach, wychowanka tarnowskiego klubu, Grzegorza Idziaka, w 12 min notowano wynik 22-27. „Trójka” Mikołaja Wróbla oraz akcja Sebastiana Szabaciuka przywróciły jednak dziesięciopunktowe prowadzenie naszego zespołu (22-32 w 13 min). W 15 min, po czterech punktach Igora Michalskiego, MUKS 1811 Unia wygrywał natomiast 41-24. Dwie minuty później Igor Michalski zdobył kolejne punkty – tym razem trafiając zza linii 6.75 m – po których notowano rezultat 28-44. Do końca pierwszej połowy tarnowianie nie trafili już jednak z gry i gospodarze dzięki skuteczności Cezarego Wilka zmniejszyli straty do zaledwie sześciu punktów. Do przerwy Wisła II przegrywała tylko 40-46.

Trzecia kwarta była jednostronnym widowiskiem. Krakowianie pierwsze punkty zdobyli dopiero pod koniec 29 min. Po dwudziestu z rzędu „oczkach” koszykarzy z Tarnowa (największy udział mieli w tym Michał Walnik – 9 pkt. oraz Igor Michalski – 6 pkt.), trafił wówczas Paweł Meus, doprowadzając do rezultatu 66-42. Po trzydziestu minutach nasz zespół wygrywał natomiast 71-45.

W 32 min było 71-49, dwie minuty później po trzypunktowym rzucie Igora Michalskiego, przewaga zespołu trenera Łukasza Stawarza osiągnęła natomiast rozmiary 33 „oczek” (82-49). Jeszcze w 36 min tarnowianie wygrywali 86-54, trafienia duetu Paweł Meus – Cezary Wilk, spowodowały jednak, że po kolejnych dwóch minutach było 86-66. Końcowe fragmenty spotkania miały już wyrównany przebieg i spotkanie zakończyło się wygraną naszej drużyny 91-70 (27-17, 19-23, 25-5, 20-25).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 26 (3×3), Michał Walnik 20 (3×3), Adrian Szumlański 17 (2×3), Mikołaj Wróbel 14 (1×3), Sebastian Szabaciuk 7 (1×3), Szymon Witek 3, Mateusz Baziak 2, Dominik Podraza 2, Nikodem Badełek 0, Szymon Skrzypek 0.