Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

3 LM: Przegrana w ostatnim meczu domowym.

W przedostatniej kolejce małopolskiej grupy trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Unia Tarnów zmierzył się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Cracovią Yabimo MG13 Kraków. Ostatni w tym sezonie domowy mecz tarnowian zakończył się ich porażką 78-95 (19-22, 21-28, 21-26, 17-19).

W 2 min podopieczni trenera Łukasza Stawarza przegrywali tylko 3-5. Potem stracili jednak jedenaście punktów z rzędu i w 4 min po rzutach wolnych najskuteczniejszego na boisku Mateusza Łopatkiewicza (30 pkt.) było 16-3 dla gości. Minutę później zespół z Krakowa prowadził jeszcze 18-7, ale na minutę przed końcem pierwszej kwarty, po akcji Michała Walnika, przewaga krakowian zmalała do jednego zaledwie punktu (18-17). Ostatecznie po dziesięciu minutach goście prowadzili różnicą trzech punktów.

Po trzech minutach gry w drugiej kwarcie i „trójce” Mateusza Łopatkiewicza było 22-29. W 14 min przyjezdni prowadzili 34-26, punkty Michała Walnika i Jakuba Więckowskiego, zmniejszyły jednak straty MUKS 1811 Unii do trzech „oczek” (31-34). Potem dzięki skutecznej grze duetu Mateusz Łopatkiewicz – Kamil Szostak, rywale zdobyli dziewięć punktów z rzędu i w 18 min wygrywali 43-31. Minutę później po rzucie za trzy punkty Adriana Szumlańskiego na tablicy pojawił się rezultat 38-45, do przerwy zespół trenera Łukasza Stawarza przegrywał natomiast 40-50.

Pierwsze minuty po zmianie stron przebiegały pod znakiem gry kosz za kosz i w 24 min było 47-59. Osiem punktów (w tym dwa trafienia zza linii 6.75 m) Pawła Gawina pozwoliły jednak krakowianom na odskoczenie na dystans 20 punktów (67-47). W końcówce trzeciej kwarty, gospodarze odrobili część strat – m.in. dzięki ośmiu punktom Sebastiana Szabaciuka, który dwukrotnie trafił za trzy punkty – i po trzydziestu minutach przegrywali 61-76.

W 33 min po drugiej w tej kwarcie „trójce” Mateusza Łopatkiewicza na tablicy pojawił się wynik 63-82. Trzypunktowy rzut Mikołaja Wróbla oraz akcja Mateusza Baziaka, zmniejszyły dystans dzielący MUKS 1811 Unię od gości do 14 punktów (68-82 w 34 min). Trzy minuty później tarnowianie przegrywali 74-86, stracili jednak dziewięć punktów z rzędu i w 39 min zespół ze stolicy Małopolski wygrywał 95-74. Ostatnie cztery punkty w tym meczu zdobył Michał Walnik.

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 19 (1×3), Michał Walnik 17, Adrian Szumlański 14 (1×3), Sebastian Szabaciuk 10 (2×3), Jakub Więckowski 8, Mateusz Baziak 5, Dominik Podraza 5, Nikodem Badełek 0, Szymon Witek 0, Adam Wódka 0.