Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

2 LM:Wysoka wygrana z AK Iskra Częstochowa

W dwudziestej siódmej kolejce meczów grupy „C” drugiej ligi, MUKS 1811 Tarnów zmierzył się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z AK Iskra Częstochowa. Mecz zakończył się pewną wygraną gospodarzy, którzy zwycięstwo zapewnili sobie praktycznie już w pierwszej połowie.

Początkowe minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i po dwóch minutach tarnowianie prowadzili tylko 9-6. Kolejny fragment spotkania, zespół z Tarnowa wygrał jednak 25-3 (pierwszoplanową postacią był w tym okresie Dawid Szewczyk (na zdjęciu), który zdobył 13 punktów, trzykrotnie trafiając za trzy punkty) i w 9 min prowadził 34-9. Na cztery sekundy przed końcem pierwszej kwarty za trzy punkty trafił jeszcze Jacek Sulowski i po dziesięciu minutach nasz zespół wygrywał 37-11.

Podobnie wyglądała rywalizacja w drugiej odsłonie. W 14 min zespół trenera Dominika Niemczury prowadził 44-20. Minutę później po rzucie Jakuba Więckowskiego było 50-22, a na początku 18 min Tomasz Nykaza doprowadził do rezultatu 57-22. W 19 min po „trójce” Jarosława Fomiczowa na tablicy pojawił się wynik 60-27. W końcówce pierwszej połowy trafił jeszcze Tomasz Nykaza, oba rzuty wolne wykorzystał Andrzej Schabowski i do przerwy MUKS 1811 prowadził 64-27.

W 33 min po „trójce” Mikołaja Steca i dwóch celnych rzutach Andrzeja Schabowskiego przewaga tarnowskiego zespołu osiągnęła rozmiary 43 „oczek” (73-30). Dwie minuty później akcja Jakuba Więckowskiego doprowadziła natomiast do rezultatu 78-34. Najwyższe rozmiary przewaga MUKS 1811 osiągnęła na 100 sekund przed końcem trzeciej kwarty, gdy po rzutach wolnych Adriana Boducha na tablicy pojawił się wynik 87-39. Przed ostatnią kwartą, tarnowianie prowadzili natomiast 87-44.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od kolejnych punktów Jarosława Fomiczowa, po których w 33 min było 87-49. Przy stanie 91-51 zespół z Częstochowy zdobył dziesięć punktów z rzędu i na niespełna trzy minuty przed końcem przegrywał różnicą 30 „oczek” (91-61). W odpowiedzi cztery punkty zdobył jednak Jacek Sulowski, do kosza trafił także Jakub Więckowski i było 97-61. Na początku ostatniej minuty Jakub Więckowski trafił zza linii 6.75 m, zdobywając tym samym setny punkt dla zespołu z Tarnowa. Jak się okazało młody tarnowski skrzydłowy ustalił tym samym wynik na 100-63 (37-11, 27-16, 23-17, 13-19).

MUKS 1811: Dominik Szewczyk 26 (4×3), Paweł Zaczkiewicz 16, Andrzej Schabowski 14 (2×3), Michał Moskal 10 (2×3), Jacek Sulowski 10 (2×3), Jakub Więckowski 9 (1×3), Tomasz Nykaza 6, Mikołaj Stec 5 (1×3), Adrian Boduch 2. Michał Walnik 2.