Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

2 LM: Wysoka przegrana seniorów w Gliwicach.

Drugiej w tym roku porażki doznali występujący w grupie „C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS 1811 Tarnów. W wyjazdowym meczu tarnowianie przegrali różnicą 30 punktów z GTK Sordrew II Gliwice. Gliwiczanom w pełni udał się więc rewanż za porażkę 46-71, poniesioną w pierwszej rundzie w Tarnowie.

Początek meczu należał do zespołu z Tarnowa. Co prawda po minucie gry, tarnowianie przegrywali 2-5, ale w 3 min po akcji Andrzeja Schabowskiego było 10-5 dla MUKS 1811. W 5 min po „trójce” Michała Moskala przewaga drużyny grającego trenera Dominika Niemczury osiągnęła rozmiary sześciu punktów (15-9), w 6 min po wsadzie Mikołaja Adamczaka było jednak 16-15 dla miejscowych. Kolejny trzypunktowy rzut Michała Moskala dał tarnowianom trzypunktowe prowadzenie (22-19 w 8 min), a chwilę później po akcji Dawida Moskala nasz zespół prowadził 24-20. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktową wygraną MUKS 1811.

W pierwszych minutach drugiej kwarty gra była bardzo wyrównana, a górą była raz jedna, raz druga drużyna. Jeszcze na trzy i pół minuty przed przerwą, po rzucie Tomasza Nykazy, nasz zespół przegrywał tylko 38-40. Potem gospodarze w ciągu dwóch minut zdobyli jednak dziesięć punktów nie tracąc żadnego i po akcji Miłosza Ziółkowskiego wygrywali 50-38. Do przerwy GTK Sordrew II prowadził natomiast 52-40.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie i trafieniach Konrada Tabora oraz Michała Moskala, tarnowianie zmniejszyli straty do ośmiu „oczek” (55-47), ale na początku 27 min przegrywali 50-66. Kolejne minuty również należały do zespołu z Gliwic i w 28 min na tablicy pojawił się rezultat 76-52. Do ostatniej kwarty oba zespoły przystąpiły natomiast przy dwudziestotrzypunktowej przewadze zespołu z Gliwic (79-56).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od rzutu za trzy punkty najskuteczniejszego na boisku Aleksandra Wiśniewskiego (25 pkt.), na który trafieniem odpowiedział Dominik Niemczura (82-58 w 31 min). W 35 min po rzucie z wyskoku Zbigniewa Drzewieckiego, gospodarze prowadzili jednak już 93-58. Ten sam zawodnik zdobył setny punkt dla GTK Sordrew II, w 38 min po jego trafieniu zza linii 6.75 m na tablicy pojawił się wynik 101-67. W końcowych fragmentach tarnowianie nieznacznie zmniejszyli rozmiary porażki, przegrywając ostatecznie 75-105 (26-24, 14-28, 16-27, 19-26).

MUKS 1811: Michał Moskal 14 (2×3), Tomasz Nykaza 14, Andrzej Schabowski 14 (1×3), Konrad Tabor 11 (1×3), Dominik Niemczura 9 (1×3), Dawid Łazarz 7 (1×3), Jakub Więckowski 4, Mikołaj Stec 2, Piotr Badełek 0, Adrian Boduch 0