Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

2 LM: Seniorzy przegrywają w Tarnowskich Górach.

W dwudziestej drugiej kolejce spotkań o punkty w grupie „C” drugiej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Tarnów zagrał na wyjeździe z KKS Ragor Tarnowskie Góry. Tarnowianie ulegli znacznie wyżej notowanemu w tabeli przeciwnikowi 45-84 (13-23, 13-24, 12-28, 7-9).

Pierwsze punkty zdobył Grzegorz Zadęcki, trafiając zza linii 6.75 m. Pod koniec 3 min po kolejnej jego „trójce” było 10-3, a w 7 min gospodarze wygrywali 16-5. Trzy rzuty wolne Tomasza Nykazy pozwoliły tarnowianom zmniejszyć straty do ośmiu „oczek” (16-8), ale na początku 9 min po trafionych przez Jakuba Czyża rzutach wolnych notowano rezultat 21-8. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się dziesięciopunktową wygraną miejscowych.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia Pawła Zaczkiewicza, ale w 14 min nasz zespół przegrywał 15-29. Po trafieniu Dawida Łazarza, na tablicy pojawił się rezultat 31-19. Kolejny fragment spotkania koszykarze z Tarnowskich Gór wygrali natomiast 13-0 i w 18 min po akcji Grzegorza Zadęckiego prowadzili 44-19. W końcówce pierwszej połowy nieznacznie skuteczniejsi byli tarnowianie, po „trójce” Pawła Zaczkiewicza do przerwy MUKS 1811 przegrywał 26-47.

Na początku 22 min po kolejnych punktach Pawła Zaczkiewicza notowano wynik 49-28, ale przewaga gospodarzy szybko przekroczyła rozmiary trzydziestu „oczek” (60-28 w 25 min). Po okresie gry punkt za punkt, na niespełna minutę przed końcem trzeciej kwarty było 69-38. W końcówce tej odsłony za trzy punkty trafili jednak Michał Lenart oraz Paweł Mol i po trzydziestu minutach KKS Ragor wygrywał 75-38.

W ostatniej kwarcie oba zespoły miały spore problemy ze zdobywaniem punktów. Tarnowianie w tym fragmencie spotkania tylko raz – na trzynaście prób – trafili z gry, w 32 min Jakub Więckowski doprowadził do wyniku 78-42. Gospodarze wykorzystali natomiast cztery z czternastu prób, ale i tak zakończyli czwartą „ćwiartkę” z jednocyfrowym dorobkiem punktowym.

Tarnowianie w całym meczu tylko raz trafili za trzy punkty, oddając przy tym 25 rzutów zza linii 6.75 m. W przypadku rzutów dwupunktowych osiągnęli natomiast skuteczność 37.5 proc. (15 celnych na 40 oddanych).

MUKS 1811: Paweł Zaczkiewicz 18 (1×3), Dawid Łazarz 7, Konrad Tabor 6, Dominik Niemczura 4, Tomasz Nykaza 3, Michał Moskal 2, Mikołaj Stec 2, Jakub Więckowski 2, Piotr Badełek 1, Adrian Szumlański 0.