Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

2 LM: Przegrana w Katowicach

W ostatnim w tym sezonie meczu grupy „C” drugiej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Tarnów przegrał na wyjeździe 50-117 (10-31, 11-35, 9-28, 20-23) z AZS AFW Mickiewicz Romus Katowice. Podopieczni grającego trenera Dominika Niemczury zakończyli sezon na przedostatniej, piętnastej pozycji.

zdj.poglądowe

W niedzielnym pojedynku gra była wyrównana tylko w początkowych fragmentach. W 2 min po pięciu punktach Pawła Zaczkiewicza tarnowianie prowadzili 5-2. Dwie minuty później było już jednak 11-5, a w 6 min katowiczanie wygrywali 22-7. Na trafienie Tomasza Niskowskiego i wykorzystany przez Andrzeja Schabowskiego rzut wolny, „akademicy” odpowiedzieli natomiast zdobyciem kolejnych dziewięciu punktów, stąd też po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 31-10.

Po niespełna czterech minutach gry w drugiej kwarcie i rzucie Łukasza Kłaczka, przewaga gospodarzy przekroczyła rozmiary 30 punktów (43-12). W odpowiedzi na „trójkę” Michała Moskala zespół z Katowic zdobył natomiast dziewięć punktów, doprowadzając do rezultatu 52-15. Na minutę przed końcem pierwszej połowy nasz zespół przegrywał 19-58, na przerwę schodząc natomiast przy rezultacie 66-21 dla gospodarzy.

Po zmianie stron na pierwsze punkty naszego zespołu czekać trzeba było do 24 min, kiedy po rzucie za trzy punkty Michała Moskala na tablicy pojawił się wynik 77-24. Dwie minuty później po „trójce” Mikołaja Chudzika było 85-24, a w 29 min dzięki punktom Jakuba Więckowskiego notowano rezultat 91-30. W końcówce trzeciej kwarty katowiczanie wykorzystali trzy rzuty wolne i po trzydziestu minutach wygrywali 94-30.

Końcowe dziesięć minut miało już wyrównany przebieg i czwarta kwarta zakończyła się trzypunktową tylko porażką MUKS 1811. Setny punkt tarnowianie stracili na początku 34 min, kiedy zza linii 6.75 m przymierzył Jakub Stróżczyk (101-39). Chwilę później miejscowi zdobyli dziewięć punktów z rzędu i Maksymilian Duda trafiając za trzy punkty doprowadził w 36 min do wyniku 112-42. W końcówce po sześciu punktach Dominika Niemczury i trafieniu Jakuba Więckowskiego tarnowianie nieznacznie zmniejszyli rozmiary przegranej.

MUKS 1811: Andrzej Schabowski 11 (2×3), Michał Moskal 9 (3×3), Dominik Niemczura 8 (1×3), Paweł Zaczkiewicz 7 (1×3), Jakub Więckowski 6, Tomasz Nykaza 5, Tomasz Niskowski 4, Adrian Boduch 0, Mikołaj Stec 0.