Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 1811 TarnówSekcja koszykówki męskiej

2 LM: Druga wygrana seniorów

Drugoligowy MUKS 1811 Tarnów odniósł drugie w sezonie zwycięstwo.

W dwudziestej pierwszej kolejce spotkań w grupie „C” drugiej ligi, MUKS 1811 Tarnów zagrał w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Cracovią Yabimo MG 13. Początek meczu przebiegał pod dyktando gości, którzy w 4 min po rzucie Kamila Szostaka prowadzili 10-2, a dwie minuty później po dwóch trafieniach Patryka Hałki 16-5. Sygnał do odrabiania strat dał Andrzej Schabowski, trafiając zza linii 6.75 m. W 8 min tarnowianie przegrywali jeszcze wprawdzie 12-19, ale dzięki dwóm rzutom Tomasza Nykazy oraz akcjom Dawida Szewczyka i Konrada Tabora, pierwszą kwartę zakończyli z jednopunktową przewagą.

Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnych punktów Tomasza Nykazy (22-19 w 11 min). Na początku 13 min było co prawda 23-22 dla gości, ale w 14 min po akcji 2+1 Pawła Zaczkiewicza, MUKS 1811 prowadził 26-23. Kolejny fragment meczu należał do drużyny z Krakowa, która w 17 min po czterech punktach Artura Włodarczyka wygrywała 30-26. Dwie minuty później notowano wynik 28-32. Rzuty wolne Dawida Szewczyka oraz punktowe akcje Andrzeja Schabowskiego i Pawła Zaczkiewicza, spowodowały jednak, że do przerwy zespół grającego trenera Dominika Niemczury wygrywał 34-32.

Początek drugiej połowy przyniósł wyrównaną grę i w 24 min tarnowianie prowadzili tylko 43-42. Kolejny fragment spotkania wygrali jednak 8-0 i na początku 17 min po punktach Tomasza Nykazy na tablicy pojawił się rezultat 51-42. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty, krakowianie zmniejszyli dystans do pięciu tylko punktów, ale po rzucie Adriana Boducha, po trzydziestu minutach nasz zespół prowadził 60-53.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Na samym jej początku trzy rzuty wolne wykorzystał Jacek Sulowski, a w 34 min po rzucie wolnym Andrzeja Schabowskiego, było już 70-53. Trzy minuty później kolejne punkty zdobył Paweł Zaczkiewicz i przewaga naszego zespołu wzrosła do 21 „oczek” (76-55). Na 80 sekund przed końcem tarnowianie prowadzili wprawdzie tylko 80-70, końcowe fragmenty sobotniego spotkania znów należały jednak do nich. Ostatecznie po akcji Andrzeja Schabowskiego, MUKS 1811 zwyciężył 87-70 (20-19, 14-13, 26-21, 27-17).

MUKS 1811: Andrzej Schabowski 20 (2×3), Dawid Szewczyk 17, Paweł Zaczkiewicz 16, Tomasz Nykaza 14, Dawid Łazarz 8 (1×3), Jacek Sulowski 7, Konrad Tabor 3, Adrian Boduch 2, Michał Moskal 0, Dominik Niemczura 0, Mikołaj Stec 0, Michał Walnik 0.