godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Pierwsze zwycięstwo kadetów MUKS 1811 Unii II Tarnów

Niezwykle miłe wieści dotarły do nas w niedzielę z Zabierzowa, gdzie swoje spotkanie ligowe rozgrywali kadeci MUKS 1811 Unii II Tarnów. Podopieczni trenera Dominika Niemczury pokonując na wyjeździe miejscową Jurę  72:57 odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie.

Tarnowianie spisywali się bardzo dobrze od samego początku spotkania. Wprawdzie w czwartej minucie to Jura prowadziła 5:2, jednak 10 kolejnych punktów zdobyli koszykarze MUKS 1811 Unii obejmując bezpieczne prowadzenie 12:5. Siedmiopunktowa przewaga naszych zawodników utrzymała się do końca pierwszej kwarty, po której było 24:17.

Tarnowianie dobrą grę kontynuowali także w drugiej części meczu. Skuteczne akcje Patryka Jewuły oraz Mateusza Kozdronia pozwoliły MUKS 1811 Unii objąć nawet 13-punktowe prowadzenie w ósmej minucie tej kwarty. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy rezultacie 38:29 dla Jaskółek.

Po przerwie gra się wyrównała, jednak nasi zawodnicy cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Jeszcze w ósmej minucie tej kwarty MUKS 1811 Unia prowadziła 49:40, jednak w końcówce trzeciej kwarty Jura zdobyła aż 7 punktów z rzędu zmniejszając przewagę tarnowian do zaledwie dwóch punktów. Na szczęście na odpowiedz naszych zawodników nie trzeba było długo czekać. Bardzo dobra gra zarówno w ataku, jak i w obronie na początku czwartej części meczu sprawiły, że ten fragment gry MUKS 1811 Unia zwyciężyła aż 21:3! W tym momencie stało się jasne, że tarnowianie zwyciężą to spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 72:57 dla MUKS 1811 Unii, której zawodnicy pierwszy raz w tym sezonie mogli cieszyć się z wygranej.

Jura Zabierzów – MUKS 1811 Unia II Tarnów 57:72 (17:24, 12:14, 18:11, 10:23)

Unia: Jewuła P. 21, Kozdroń 19, Myszka 9, Majchrzak 6, Ślaski 5, Jewuła K. 4, Nowak 4, Mikulski 3, Rems 1, Niedzielski 0.