godz.11.00 Niwa Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.13.00 MUKS 1811 Unia Tarnów - Radwansport - Korona Kraków

Porażka kadetów MUKS 1811 Unii II po walce

Kolejnej porażki w obecnym sezonie doznali w niedzielę kadeci MUKS 1811 Unii II Tarnów. Podopieczni trenera Dominika Niemczury mimo ambitnej postawy przegrali z Cracovią 1906 Kraków 38:55.

Tarnowianie już na początku spotkania pokazali, że tym razem nie zamierzają się poddawać bez walki. Po trzech minutach meczu MUKS 1811 Unia prowadził 4:0 prezentując się bardzo dobrze szczególnie w grze obronnej. Cracovia 1906 pierwsze punkty zdobyła dopiero w szóstej minucie, jednak już chwilę później zawodnicy tej drużyny wyszli na prowadzenie, które pozwoliło im wygrać pierwszą kwartę 9:6.

W drugiej części meczu wyrównana  walka trwała do czwartej minuty, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 12:11 dla gości. Niestety od tego momentu do końca pierwszej połowy krakowianie zdobyli aż 18 punktów przy zaledwie 2 „oczkach” naszych koszykarzy, w efekcie czego do szatni zespoły schodziły przy wyniku 30:13 dla drużyny z Krakowa.

MUKS 1811 Unia jednak się nie poddała i od samego początku drugiej połowy ponownie zaczęła grać z rywalami jak równy z równym. Jeszcze w ósmej minucie trzeciej kwarty Cracovia 1906 prowadziła 38:18, jednak bardzo dobra końcówka tej części meczu w wykonaniu tarnowian sprawiła, że przed ostatnią kwartą MUKS 1811 Unia traciła do rywali już tylko 11 punktów (28:39).

Niestety nadzieje na korzystny rezultat naszego zespołu prysły już na początku ostatniej części meczu. Po pierwszych sześciu minutach czwartej kwarty było już bowiem aż 49:28 dla Cracovii 1906 i stało się jasne, że to goście zwyciężą. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 55:36, jednak tarnowianie z pewnością moga być zadowoleni ze swojej postawy w tym spotkaniu.

MUKS 1811 Unia II Tarnów – Cracovia 1906 Kraków 38:55 (6:9, 7:21, 15:9, 10:16)

Unia: Jewuła K. 9, Nowak 8, Jewuła P. 6, Niedzielski 4, Mikulski 4, Myszka 3, Rems 2, Ślaski 2, Majchrzak 0.