godz.11.00 Niwa Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.13.00 MUKS 1811 Unia Tarnów - Radwansport - Korona Kraków

Korona zwycięża w meczu na szczycie

Początku drugiego etapu rozgrywek z pewnością do udanych nie mogą zaliczyć kadeci MUKS 1811 Unii I Tarnów. Podopieczni trenera Janusza Stawarza w niedzielę doznali drugiej porażki z rzędu ulegając tym razem na własnym parkiecie Koronie Kraków 51:67.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia tarnowian 6:2, jednak już chwilę później seria 8 punktów zdobytych z rzędu przez gości sprawiła, że w połowie kwarty na tablicy wyników widniał rezultat 10:6 dla krakowian. Od tego momentu gra się wyrównała, a pierwsze dziesięć minut meczu zakończyło się zwycięstwem Korony 17:14.

Druga kwarta spotkania należała jednak do Jaskółek. Już na początku tej części meczu 4 punkty Jakuba Piotrowskiego pozwoliły tarnowianom na odzyskanie prowadzenia, a bardzo dobra gra MUKS 1811 Unii pozwoliła nie tylko je utrzymywać, ale także powiększyć nawet do 6 punktów w siódmej minucie tej kwarty (30:24). W końcówce pierwszej połowy Korona zdobyła 7 punktów z rzędu, na które tarnowianie odpowiedzieli celną „trójką” Jana Szatko, co dało wynik do przerwy 33:31 dla MUKS 1811 Unii.

Trzecia kwarta tego ciekawego spotkania była bardzo wyrównana. Zespoły często zmieniały się na prowadzeniu, jednak żaden z nich nie potrafił uzyskać przewagi choćby dwóch koszy. W efekcie na dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 46:46.

Decydująca dla losów meczu okazała się czwarta kwarta, w której gra MUKS 1811 Unii całkowicie się załamała. Rywale zaczęli trafiać niemal z każdej pozycji, z kolei naszym zawodnikom nie wychodziło praktycznie nic. Pierwsze cztery minuty tej części meczu Korona zwyciężyła aż 12:0 budując w ten sposób bardzo wysoką jak na to spotkanie przewagę. Niestety taki przebieg wydarzeń podłamał tarnowian, którzy nie podjęli już walki i ostatecznie ulegli aż 51:67.

MUKS 1811 Unia I Tarnów – Korona Kraków 51:67 (14:17, 19:14, 13:15, 5:21)

Unia: Bogusz 15, Piotrowski 14, Gogola 6, Szatko 5, Miczek 4, Gorzkowicz D. 3, Gromadzki 3, Szwed 1, Chrzanowski 0, Gorkowicz M. 0.