godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Bez niespodzianki w meczu juniorów

W sobotę juniorzy MUKS 1811 Unii Tarnów wysoko ulegli we własnej hali liderowi rozgrywek – krakowskiej Wiśle 50:101, jednak nadal nie stracili szansy na awans Wojewódzkiego Turnieju Finałowego w tej kategorii wiekowej.

Spotkanie naszych juniorów ze zdecydowanie najlepszą drużyną ligi wyrównane było jedynie do 4 minuty, kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 8:8. Od tego momentu na parkiecie zdecydowanie przeważali już krakowianie. Dość wspomnieć, że samą końcówkę pierwszej kwarty zwyciężyli oni aż 19:2. Walkę z bardzo dobrze dysponowanymi rywalami w tarnowskiej drużynie podejmować próbował jedynie Michał Stawarz, jednak w pojedynkę niewiele mógł zrobić. Już do przerwy Wisła prowadziła bowiem 47:20. W drugiej połowie niestety obraz gry się nie zmienił i ostatecznie Jaskółki wysoko przegrały 50:101.

Tarnowianie nadal nie tracą jednak szans na awans do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego. Aby było to możliwe podopieczni trenera Łukasza Stawarza w ostatnim meczu II rundy na wyjeździe muszą pokonać Niwę Oświęcim różnicą co najmniej 7 punktów.

Unia MUKS 1811 Tarnów - Wisła Kraków 50:101 (10:27, 10:20, 19:32, 11:22)
Unia: Stawarz Michał 16, Balasa 10, Świętochowski 7, Stawarz Miłosz 6, Kryczyk 5, Józefów 2, Siedlik 2, Bator 2, Dybowski 0.