godz.11.00 Niwa Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.13.00 MUKS 1811 Unia Tarnów - Radwansport - Korona Kraków

Pierwsza porażka kadetów w sezonie

W minionym tygodniu kadeci MUKS 1811 Unii I Tarnów rozpoczęli zmagania w drugiej fazie rozgrywek, która zadecyduje o awansie do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. O tym, że w tej fazie o zwycięstwa z pewnością nie będzie tak łatwo jak w pierwszej, wiedział każdy, jednak mało kto spodziewał się, że podopieczni trenera Janusza Stawarza już w drugiej kolejce doznają porażki i to różnicą aż 31 punktów.

Zanim jednak ona nastąpiła w pierwszej kolejce tego etapu MUKS 1811 Unia I Tarnów na wyjeździe zmierzyła się z krakowską Wisła. Spotkanie to zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 20:11. Na szczęście w miarę upływu czasu tarnowianie nie tylko odrobili straty, ale zaczęli również budować swoją przewagę. W główniej mierze dzięki bardzo dobrej postawie Sebastiana Bogusza po trzeciej kwarcie nasi zawodnicy prowadzili już 54:46. W ostatniej części meczu Wisła próbowała jeszcze odrabiać straty, jednak ostatecznie MUKS 1811 Unia I Tarnów zwyciężyła ten pojedynek 71:67.

Kilka dni później nasi kadeci rozegrali kolejne wyjazdowe spotkanie, w którym zmierzyli się z Niwą Oświęcim. Podobnie jak w meczu z Wisłą początek pojedynku należał do gospodarzy, którzy wygrali pierwszą kwartę 18:11. Tym razem jednak, mimo ponownie bardzo dobrej postawy Sebastiana Bogusza i Kamila Gogoli, nasi zawodnicy w kolejnych częściach meczu nie potrafili odrobić strat do rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:30, jednak najgorsze tarnowian czekało dopiero w trzeciej kwarcie. Fatalna postawa MUKS 1811 Unii w ataku sprawiła, że ta część meczu zakończyła się zwycięstwem Niwy aż 21:7 i przed ostatnią kwartą było już 62:37. W tym momencie stało się jasne, że tarnowianie tego meczu nie wygrają. W ostatniej kwarcie trenerzy obu drużyn wpuścili na parkiet zawodników rezerwowych, co jednak nie miało większego wpływu na końcowy rezultat. Ostatecznie Niwa zwyciężyła 80:49, jednak w tabeli nadal na pierwszym miejscu znajduje się drużyna z Tarnowa.

Wisła Kraków – MUKS 1811 Unia I Tarnów 67:71 (20:11, 10:22, 16:21, 21:17)

Unia: Bogusz 31, Piotrowski 12, Gogola 11, Gromadzki 10, Miczek 7, Gurgul 0, Pływacz 0, Szatko 0.

Niwa Oświęcim – MUKS 1811 Unia I Tarnów 80:49 (18:11, 23:19, 21:7, 18:12)

Unia: Bogusz 20, Gogola 14, Pływacz 4, Szwed 4, Gurgul 2, Gromadzki 2, Szatko 2, Miczek 1, Kieć 0, Kornaus 0, Chrzanowski 0.