23.11.2019

godz.10.00 UKS Kadet Oświęcim  - MUKS 1811 Unia Tarnów

godz.09.30 MUKS 1811 Unia Tarnów - STK Nowy Sącz

Trzecia przegrana seniorów

Trzeciej porażki w trzecim drugoligowym meczu doznali koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W spotkaniu rozegranym w sobotę w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gospodarze przegrali z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 71-105 (23-28, 12-24, 23-31, 13-22).

W 2 min po „trójce” Daniela Stawarskiego było 5-5, dwie minuty później tarnowianie przegrywali jednak 5-12. Dwa trzypunktowe rzuty Błażeja Karlika pozwoliły gospodarzom na zmniejszenie strat do pięciu „oczek” (11-16 w 6 min), ale w 8 min „akademicy” prowadzili już 24-11. Pięć punktów Daniela Stawarskiego oraz trafienia Piotra Słapińskiego i Oliviera Bony doprowadziły w 9 min do stanu 20-26. W odpowiedzi na punkty zdobyte z linii rzutów wolnych przez Jakuba Nowaka, po raz trzeci w tej kwarcie za trzy punkty trafił natomiast Daniel Stawarski i po dziesięciu minutach podopieczni grającego trenera Michała Skowrona przegrywali tylko 23-28.

Druga część meczu rozpoczęła się od sześciu punktów „akademików”, którzy w 12 min po rzucie Jakuba Ściegiennego wygrywali 34-23. W 14 min Błażej Karlik, trafiając zza linii 6.75 m zmniejszył dzielący oba zespoły dystans do sześciu „oczek” (31-37). Kolejne trzynaście punktów zdobyli jednak katowiczanie i w 18 min po wsadzie Jakuba Stróżczyka było już 50-31 dla przyjezdnych. Na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu katowiczan 52-35.

Początek drugiej połowy również należał do najlepszej w poprzednim sezonie drużyny grupy „C”, która na początku 22 min po rzucie Mariusza Piotrkowskiego wygrywała 59-35. Dwie minuty później goście prowadzili 65-41, dwie „trójki” Jacka Sulowskiego zmniejszyły nieco straty MUKS 1811 Unii (47-65 w 25 min), ale w 26 min przewaga gości wzrosła do dwudziestu siedmiu punktów (47-74). Skuteczna gra Jacka Sulowskiego, który zdobył dziewięć z rzędu punktów dla naszej drużyny, doprowadziła w 30 min do rezultatu 58-79. Ostatecznie po trzydziestu minutach tarnowianie przegrywali 58-83.

Początkowe minuty ostatniej kwarty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 34 min po „trójce” Błażeja Karlika na tablicy pojawił się rezultat 67-91. Kolejny fragment spotkania katowiczanie wygrali jednak 8-0 i w 36 min po trafieniu z wyskoku Stanisława Helińskiego prowadzili 99-67. Minutę później, po rzucie Jakuba Ściegiennego, „akademicy” przekroczyli granicę stu zdobytych punktów (69-101). Ostatnie minuty przyniosły już kosmetyczną tylko zmianę wyniku i spotkanie zakończyło się ponad trzydziestopunktową wygraną drużyny z Katowic.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 21, Błażej Karlik 13, Daniel Stawarski 13, Andrzej Schabowski 6, Piotr Targoński 6, Patryk Hałka 4, Piotr Słapiński 4, Oliwier Bona 2, Dominik Niemczura 2, Michał Skowron 2