godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Siódme zwycięstwo seniorów

Siódme zwycięstwo w swoim dwunastym meczu odnieśli w niedzielę koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów występujący w rozgrywkach O wejście do 2. Ligi Mężczyzn. Podopieczni trenera Ryszarda Żmudy nie bez problemów pokonali na wyjeździe Limblach Limanowa 74:58.

Na mecz do Limanowej tarnowianie pojechali w osłabionym składzie. W naszym  zespole z różnich względów nie mogli między innymi zagrać Jacek Sulowski i Dawid Szewczyk. Mimo to nasi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie szybko obejmując prowadzenie. Pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem MUKS 1811 Unii aż 24:14. Łatwo uzyskane prowadzenie wpłynęło jednak na naszych zawodników demobilizująco. Od samego drugiej kwarty to Limblach dyktował warunki gry powoli odrabiając straty. Tarnowianie w tym fragmencie meczu grali bardzo nieskutecznie pudłując nawet z czystych pozycji spod samego kosza. W efekcie w końcówce pierwszej połowy przewaga MUKS 1811 Unii wynosiła już zaledwie 2 punkty. Ostatecznie jednak po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 34:30 dla naszej drużyny.

W trzeciej kwarcie tarnowianie nadal mieli problemy z powrotem do stylu gry prezentowanego na początku spotkania. Mimo to nasi zawodnicy cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę. Wynik przed ostatnią kwartą na 56:47 rzutem równo z końcową syreną z połowy boiska ustalił Dominik Nieczmura. Taki przebieg wydarzeń podłamał gospodarzy, którzy w kolejnej kwarcie nie potrafili już nawiązać walki z naszą drużyną. Ostatecznie MUKS 1811 Unia zwyciężyła 74:58 umacniając się na czwartym miejscu w tabeli dającym awans do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego.

Limblach Limanowa – MUKS 1811 Unia Tarnów 58:74 (14:24, 16:10, 17:22, 11:18)

Najwięcej punktów dla Unii: Wojciechowski 18, Niemczura 15 i Stawarski 13.