godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Jednostronny pojedynek juniorów starszych ze Skawą

W ostatnim meczu obecnego sezonu w klasie Junior Starszy koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów ulegli we własnej hali Skawie Wadowice57:96.

Już początek spotkania nie ułożył się po myśli podopiecznych trenera Łukasza Stawarza, którzy w 3 minucie gry przegrywali już 2:9. W miarę upływu czasu tarnowianie zaczęli jednak odrabiać straty. Skutecznie w ataku grał Kamil Świętochowski i to między innymi jego 6 punktów sprawiło, że w 8 minucie meczu było już tylko 16:13 dla Skawy. Niestety o tego momentu rozpoczęła się dominacja gości na parkiecie. Już końcówkę tej kwarty wygrali oni aż 14:0, a po kolejnych skutecznych akcjach Skawy na początku drugiej części meczu było już 35:13 dla tej drużyny. Tarnowianie w tym fragmencie gry nie tylko popełniali dużą ilość strat, ale i w obronie radzili sobie bardzo słabo pozwalając rywalom na zdobywanie punktów spod samego kosza po wielokrotnych dobitkach. Mając dużą przewagę Skawa zaczęła grać rozważnie cały czas kontrolując wynik, który do przerwy wynosił już 50:24 dla koszykarzy z Wadowic.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal do Skawa przeważała na parkiecie, a tarnowianie pojedynczymi udanymi akcjami starali się nawiązać walkę z rywalami. W efekcie dziesięć minut przed końcem meczu było już 76:41. W ostatniej kwarcie walkę z rywalami próbowali podjąć jeszcze najmłodsi w naszej drużynie Sebastian Bogusz i Jakub Piotrowski, jednak było to zbyt mało, by choćby zmniejszyć straty do rywali. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się wynikiem 95:57, który sprawia, że MUKS 1811 Unia zakończyła sezon na czwartym miejscu w tabeli nie dającym awansu do rozgrywek centralnych.

MUKS 1811 Unia Tarnów – Skawa Wadowice 57:95 (13:30, 11:20, 17:26, 16:19)

Unia: Świętochowski 13, Laszota 11, Bogusz 10, Siedlik 10, Balasa 4, Piotrowski 4, Stawarz Michał 3, Świerz 2, Józefów 0, Maksymowicz 0.