godz.11.30  MUKS 1811 Unia Tarnów - KS Korona Oknoplast Kraków

24.03.2019

godz. 11.00 MUKS 1811 Unia Tarnów  - AZS UJK Kielce

Kadeci wygrywają z Gorlicami po dogrywce

W minioną niedzielę dużych emocji dostarczył mecz w klasie Kadet A, który rozegrany został z zespołem MKS Gorlice. Początek spotkania w wykonaniu tarnowian był bardzo udany. Dobrze weszli w mecz, czego efektem była wygrana pierwsza kwarta 25:17. Niestety w kolejnej ulegli presji i nie byli w stanie powstrzymać drużyny gości, która odrobiła straty i zakończyła pierwszą połowę meczu 6 punktowym prowadzeniem. W drugiej połowie obydwa zespoły walczyły ze sobą zaciekle do dosłownie ostatniej sekundy. Na dwie minuty przed końcem meczu gospodarze przegrywali pięcioma punktami (68:73). Celny rzut za 3 punkty Jakuba Łazarza i skuteczna akcja Grzegorza Idziaka doprowadziły do remisu. W końcówce kwarty gorliczanie zdobyli dwu punktowe prowadzenie, jednak gospodarze mieli jeszcze trochę czasu aby rozegrać ostatnią akcję. W efekcie faulowany został Mikołaj Ciesielsk, który stanął na linii osobistych i oddał dwa celne rzuty doprowadzając do remisu. Gorliczanie na parę sekund przed końcem byli w posiadaniu piłki, jednak nie udało im się zakończyć meczu na swoją korzyść. W dogrywce zdecydowanie lepiej zaprezentowali się tarnowianie, zdominowali grę i pewnie sięgnęli po zwycięstwo pokonując zespół z Gorlic wynikiem 90:81.

MUKS „1811” UNIA Tarnów – MKS Gorlice – 90:81 – (25:17|17:31|15:16|18:11) – Dogrywka – (15:6)
MUKS: Ciesielski 29, Idziak G. 27, Maniawski 14, Łazarz 11, Boduch 7,