godz.11.00 Niwa Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.13.00 MUKS 1811 Unia Tarnów - Radwansport - Korona Kraków

Pałac Młodzieży w derbach lepszy od MUKS 1811 Unii II

W rozegranym w czwartkowe popołudnie w hali Jaskółka spotkaniu derbowym w lidze kadetów młodzi koszykarze Pałacu Młodzieży Tarnów bez większych problemów pokonali drugą drużynę MUKS 1811 Unii79:24.

Już początek spotkania nie ułożył się po myśli podopiecznych trenera Dominika Niemczury, którzy w trzeciej minucie przegrywali już 0:7, a w szóstej aż 1:17. W końcówce pierwszej kwarty młode Jaskółki wprawdzie zaczęły grać skuteczniej w ataku, jednak ta część meczu i tak zakończyła się wysokim zwycięstwem gości 27:7. W dalszej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Zarówno w drugiej, jak i w trzeciej kwarcie przewaga Pałacu była wyraźna, dzięki czemu drużyna ta cały czas powiększała przewagę. Na dziesięć minut przed końcem pojedynku było już 74:18 dla Pałacu. Wtedy w drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Wawrzonka na parkiecie pojawili się zawodnicy rezerwowi. Takie posunięcie sprawiło, że mecz się wyrównał. Obie drużyny miały duże problemy ze zdobywaniem punktów, jednak ostatecznie czwartą kwartę minimalnie wygrali zawodnicy MUKS 1811 Unii II 6:5. Całe spotkanie zakończyło się jednak pewną wygraną Pałacu 79:24.

MUKS 1811 Unia II Tarnów – Pałac Młodzieży Tarnów 24:79 (7:27, 9:22, 2:25, 6:5)

Unia II: Jewuła P. 10, Kozdroń 4, Ślaski 3, Niedzielski 2, Mikulski 2, Jewuła K. 2, Babiarz 1, Majchrzak 0.