Wygrana chłopców w Krakowie

W ostatnich meczach nasza najmłodsza drużyna przyzwyczaiła nas do emocjonujących końcówek meczów podobnie było i dzisiaj. Początek meczu bardzo wyrównany gra toczy się kosz za kosz w 7 minucie na tablicy widniał wynik po 17, skuteczniej zagrana końcówka pierwszej kwarty przez nasz zespół sprawiła, że po 10 minutach prowadziliśmy 27:23. Druga kwarta to dobra zespołowa gra całego zespołu MUKS-u co zaowocowało wypracowaniem 10 punktowej przewagi po 20 minutach gry ( 44:34 ). Trzecia kwarta to z kolei skuteczniejsza gra gospodarzy, którzy rzucili się do odrabiania strat i zdołali zmniejszyć stratę przed ostatnią kwartą do zaledwie 5 punktów ( 56:51). Ostatnia kwarta to nerwowa gra z obu stron po 4 minutach gry gospodarze zdołali zniwelować stratę do dwóch punktów ( 58:56). Młodzi koszykarze z Tarnowa odpowiedzieli gospodarzą zdobywając 8 punktów pod rząd i znów odskoczyli gospodarzą na bezpieczną przewagę ( 66:58), by za chwile oddać inicjatywę gospodarzą którzy zdobyli 10 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 68:66. MUKS na niespełna minutę do końca meczu doprowadza do remisu po 70. Po dwóch błędach w ataku tarnowian i skutecznych akcjach w ataku gospodarzy na 38 sekund do końca na tablicy widniał wynik 74:70 dla Radwana. Jednak ostatnie słowo należało do zawodników MUKS-u, którzy na 20 sekund do końca meczu doprowadzają do wyrównania po 74, a dzięki celnym dwóm rzutom wolnym Miłosza Tyrki na 1.8 sekundy do końca meczu odnoszą zwycięstwo 76:74.

Poniżej statystyki:

KS Radwan Sport Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów - 74:76 - (23:27|11:17|17:12|23:20)
MUKS: Szumlański 6, Olenicz 2, Opioła 7, Cholewa 0, Tyrka 22, Podraza 15, Więckowski 13, Pyzik 4, Dydyński 0, Linard 0, Nazaruk 4, Michalski 3