Wygrana kadetów B przegrana chłopców

Mimo problemów z dojazdem do Kielc w sobotni mroźny poranek nasi zawodnicy od samego początku dyktowali warunki na boisku i już po pierwszych 10 minutach prowadzili 31:8. W pozostałych kwartach sukcesywnie powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 98:48.

MDK MKK Kielce - MUKS 1811 Unia Tarnów 49 : 98
(8:31|13:24|14:18|14:25)
MUKS: Tryba 28, Moskal 28, Kras17, Pochroń 6, Banak 6, Łazarz 4, Fryś 3, Lech, Kloch, Schabowski po 2

Dzisiejsze spotkanie w kategorii „Chłopcy” nasza najmłodsza drużyna rozegrała z drużyną UKS „REGIS” Wieliczka. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie rozegrana była pod dyktando drużyny przyjezdnej. Dobra gra skutecznie punktującego w tej części spotkania Grzegorza Idziaka (20 pkt) oraz Adriana Szumlańskiego (20pkt) niestety nie wystarczyła aby dotrzymać kroku zespołowi z Wieliczki i po pierwszej połowie przegrywaliśmy 14 punktami. Dopiero w trzeciej kwarcie nasza drużyna wzięła się do roboty i zaczęła odrabiać straty niwelując przewagę do siedmiu oczek na koniec kwarty. W czwartej minucie ostatniej kwarty przewaga przeciwnika zmalała do 4 punktów, jednak dobrze grający REGIS nie pozwolił sobie na dalsze straty. Mecz ostatecznie zakończył się przegraną naszego zespołu 59:75.

Poniżej statystyki:

MUKS „1811” UNIA Tarnów – UKS „REGIS” Wieliczka – 59:75 – (12:23|12:15|19:12|16:25)
MUKS: Idziak G. 20, Szumlański 20, Tyrka 9, Więckowski 4, Michalski 2, Opioła 2, Podraza 2,Cholewa 0, Nazaruk 0, Idziak K., Pyzik 0, Linard 0.