Przegrana seniorów w pierwszym meczu

Niestety w pierwszym meczu nasi seniorzy ponieśli porażkę przegrywając z gospodarzem turnieju PKK Żubry Białystok 92:70. Początek spotkania należał do naszej drużyny, która po 3 minutach prowadziła 7:2, później gra się wyrównała jednak po pierwszych 10 minutach to gospodarze prowadzili 20:17. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie w dalszym ciągu na boisku panowała zażarta walka w 5 minucie tarnowianom ponownie wyszli na prowadzenie 26:25, w 8 minucie powiększyli przewagę do 4 punktów ( 34:30 ). Nieskuteczna końcówka 2 kwarty sprawiła, że do przerwy to gospodarze prowadzili 38:36. Po przerwie po pierwszych 3 minutach wyrównanych ( 43: 41 dla gospodarzy ), nasi gracze zaczęli popełniać straty dzięki czemu gospodarze powiększyli przewagę do 9 punktów ( 52:43 ). Ambitnie grający tarnowianie na 2 minuty do końca kwarty zniwelowali stratę do zaledwie 2 punktów ( 52:50 ), słaba gra w końcówce tej kwarty pozwoliła ponownie gospodarzą powiększyć przewagę i po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 61:50 dla Białegostoku. Po dwóch minutach 4 kwarty MUKS zmniejszył przewagę do 6 punktów ( 65:59 ), słabsza postawa w dalszej część tej kwart spowodowała, że gospodarze powiększali przewagę i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 92:70.

PKK Żubry Białystok – MUKS 1811 UNIA Tarnów 92:70 (20:17, 18:19, 23:14, 31:20)
MUKS: Bogusz 2, Skowron 0, Niemczura 0, Piska 5, Król 0, Sulowski 29, Uriasz 0, Szewczyk 22, Stawarski 12

Jutro o godzinie 16 naszą drużynę czeka mecz z drużyną UKS Chromik Żary, która w dniu dzisiejszym pokonała drużynę Ósemka Skierniewice 102:72