Ważna wygrana młodzików

Ilość adrenaliny jaka musiała się przetoczyć w dzisiejszym meczu przez grających ze sobą zawodników młodzików MUKS i TS Wisły Kraków, z pewnością była olbrzymia. Z jednej strony tarnowianie walczący o zdobycie pozycji lidera w tabeli, natomiast z drugiej krakowianie, którzy pokonali niezwyciężoną do tej pory w rozgrywkach drużynę REGISU. Wszystko to spowodowało, że dzisiejsze spotkanie od samego początku było bardzo nerwowe i zacięte. Praktycznie przez większą część spotkania obydwie drużyny grały kosz za kosz i nie ustępowały pola przeciwnikowi w defensywie. Momentami wypracowane prowadzenie przez jedną z drużyn, po chwili znikało, aby zaraz pojawić się na koncie drużyny przeciwnej, i tak prze 36 minut meczu. Dopiero końcówka czwartej kwarty zaważyła o ostatecznym triumfie młodzików MUKSu. Wisła grająca z pięcioma faulami nie mogła do końca grać agresywnie w obronie. Fakt ten znakomicie wykorzystali podopieczni Jarosława Mosio, którzy z jeszcze większą presją zaczęli kryć sowich przeciwników, zmuszając ich do błędów, dzięki którym zdołali wypracować sobie niewielką przewagę i utrzymać ją do końca spotkania. Po 40 minutach naprawdę ciężkiej pracy, świetnie grający zespół MUKS pokonał Wisłę 63:57, i tym samy otworzył sobie drogę do zdobycia pozycji lidera w tabeli.