Niedziela „CHŁOPCÓW”

Miniona niedziela na hali Domu Sportu w Mościcach należała do najmłodszej kategorii wiekowej  MUKS biorącej udział w rozgrywkach ligowych Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Tym razem obydwie nasze drużyny „Chłopców” stanęły do rywalizacji z zespołami  STS WIKAR Nowy Sącz oraz KS CRACOVIA 1906.

W pierwszym niedzielnym meczu zawodnicy MUKS II ponieśli porażkę, pomimo dobrze zagranej pierwszej połowy, w której zdołali wypracować sobie 6 punktową przewagę, niestety w drugiej części meczu zawiedli. Dotkliwie przegrana trzecia kwarta bo, aż 20:4 pozwoliła przeciwnikowi kontrolować przebieg gry już do samego końca, dzięki czemu drużyna STS WIKAR Nowy Sącz zakończyła mecz wynikiem 64:53.

Natomiast w drugim meczu pierwsza drużyna MUKS miała trochę więcej szczęścia w starciu z zawodnikami KS CRACOVIA 1906. Pomimo słabego początku w pierwszej kwarcie i zdobyciu przez przeciwnika nieznacznej przewagi, w pozostałych kwartach nie pozwolili sobie na kolejne błędy. Dobrze zorganizowana gra na boisku oraz sukcesywne zwiększanie przewagi punktowej, w końcu musiało zaowocować sukcesem naszego zespołu. KS CRACOVIA 1906 została pokonana 54: 43.

Poniżej statystyki meczów:

MUKS 1811 UNIA Tarnów II – STS WIKAR Nowy Sącz – 53:64 – (13:13; 21:15; 4:20; 15:16)
MUKS II: Bieś 0, Podraza 2, Opioła 0, Cholewa 2, Nazaruk 2, Pyzik 1, Camara 0, Idziak 18, Dydyński 4, Więckowski 4, Gerlach 2
WIKAR: Skrzypiec 4, Rola 4, Czop 2, Liśkiewicz 14, Frojdenfal 16, Kopiec 6, Kossowski 12,