Weekendowe wyniki meczy naszych drużyn

W sobotę nasze drużyny rozgrywały dwa spotkania> Jako pierwsza na parkiet wybiegła nasza druga drużyna składająca się z chłopców o rok młodszych, której rywalem była drużyna MKK MDK Kielce. Początek meczu należał do drużyny gości, która objęła prowadzenie 9:2, ambitna postawa naszej drużyny i skuteczniejsza gra w ataku sprawiła, że po I kwarcie na tablicy widniał wynik 12:18n dla MKK MDK. Nieskuteczna gra w II kwarcie ( między innymi nie trafione 6 rzutów wolnych ) . pozwoliła zwiększyć przewagę drużynie z Kielc do przerwy do 18 punktów ( 16:34 ). Po przerwie gra się wyrównała  i ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny gości 60:36

MUKS 1811 UNIA  II Tarnów - MKK MDK Kielce 36 : 60 (12:18|4:16|8:12|12:14)

MUKS: Łątka 0, Jagoda 0, Głowacz 5, Szwiec 2, Szatko Wiktor 0, Boduch 0, Szmyrko 9, Kozub 0, Machala 8, Maniawski 0, Szatko Wojciech 0, Knapik 12

W drugim meczu zmierzyły się dwie drużyny,  które zajmują dwa czołowe miejsca w lidze chłopca. . Mecz bardzo słabo zaczęli nasi zawodnicy, którzy nie mogli sobie poradzić z  bardzo mocnym  naciskiem i pressingiem na całym boisku co spowodowało , że po pierwszych 5 minutach przegrywali 12:2 . W drugich pięciu minutach dzięki dobrej grze Michała Moskala gra  się wyrównała ale Regis na zakończenie I kwarty schodził prowadząc 27:15. II kwarta znów bardzo słabo rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy po 5 minutach przegrywali 34:15, ale w drugich 5 minutach na boisku znów bardzo dobrze spisywał się Michał Moskal, dzięki jego dobrej grze zniwelowaliśmy część strat  do drużyny gości o do przerwy na tablicy widniał wynik 35:42 dla Regisu. W III kwarcie  trwała  zacięta wyrównana gra okupiona jednak wieloma faulami z obu stron, naszym zawodnikom udało się zmniejszyć dystans do 4 oczek ( 54:50 w 7 minucie III kwarty  ), ale niestety w tym momencie za 5 fauli bisko opuścił Adrian Kloch, który dobrze walczył na tablicach dzięki temu goście odskoczyli na koniec tej kwarty znów na 13 punktów ( 66:53) .  W IV kwarcie nasi gracze kolejno zaczęli opuszczać boisko z powodu 5 fauli ,  co znacznie ułatwiło odniesienie zwycięstwa drużynie z Wieliczki i mecz ostatecznie zakończył się wysokim zwycięstwem gości 60:92.

MUKS 1811 UNIA Tarnów - Regis Wieliczka 60 : 92 (15:27|20:15|18:24|7:26)

MUKS: Szumlański 0, Nowak 3, Molczyk 2, Lech 2, Schabowski 0, Adamczyk Szymon 0, Adamczyk Filip 0, Tryba 3, Kloch 10, Iwaniec 4, Moskal 27, Banak 7

W niedzielę kolejny mecz rozgrywała nasza pierwsza drużyna tym razem ich rywalem była drużyna z Gorlic. Początek meczu wyrównany po 5 minutach na tablicy widniał wynik 6:6, od tego momentu chłopcy wzięli się do „ roboty” i po I kwarcie prowadzili 31:12. Przez dwie następne kwarty, dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej w obronie nasza drużyna powiększała przewagę i po trzech kwartach prowadziła 80:27. Ostatnia kwarta to słabsza gra MUKS- u, zarówno w obronie i w ataku kwarta zakończyła się remisowym po 15 a mecz wynikiem 95:42.

MUKS 1811 UNIA Tarnów - MKS Gorlice 95 : 42(31:12|23:7|26:8|15:15)

MUKS: Nowak 4, Molczyk 1, Lech 8, Schabowski 12, Adamczyk Szymon 2, Adamczyk Filip 2, Tryba 8, Kloch 11, Moskal 25, Banak 22