godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Słaby mecz juniorów starszych w Wadowicach

Z pewnością nie mogą być zadowoleni ze swojego występu w wyjazdowym meczu ze Skawą Wadowie juniorzy starsi MUKS 1811 Unii Tarnów. Podopieczni trenera Łukasza Stawarza po zdecydowanie najsłabszym meczu w obecnych rozgrywkach w swoim wykonaniu ulegli miejscowym aż 50:85.

Cały mecz ustawiła już pierwsza kwarta, w której tarnowianie razili nieskutecznością. Gospodarze z kolei widząc nieporadność naszych koszykarzy z minuty na minutę się rozkręcali. Nic nie dawały zmiany przeprowadzone przez trenera naszej drużyny i w efekcie po dziesięciu minutach gry było już 28:5 dla Skawy. Na lepszą grę tarnowian musieliśmy poczekać do początku drugiej kwarty. Pierwsze 5 minut tej części meczu MUKS 1811 Unia zwyciężyła 14:5 i wydawało się, że naszych zawodników stać jeszcze na nawiązanie walki z rywalami. Niestety plany te zostały szybko zweryfikowane przez gospodarzy, którzy wygrali końcówkę tej kwarty aż 12:0 i do szatni na przerwę schodzili prowadząc 45:19.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal na parkiecie przeważali gospodarze, którzy spokojnie kontrolowali wynik. Trzecią i czwartą kwartę także minimalnie wygrali koszykarze Skawy i ostatecznie MUKS 1811 Unia Tarnów przegrał cały pojedynek aż 50:85. Niestety była to już druga porażka naszych zawodników w obecnym sezonie, która w znacznym stopniu zminimalizowała szanse naszych koszykarzy na awans do półfinałów Mistrzostw Polski.

Skawa Wadowice - MUKS 1811 Unia Tarnów 85:50 (28:5, 17:14, 19:14, 21:17)

Unia: Kryczyk 13, Tabor 11, Ślęzak 10, Świętochowski 8, Stawarz Michał 4, Stawarz Miłosz 2, Biernat 2, Józefów 0, Maksymowicz 0, Siedlik 0.