godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Wygrana kadetów i przegrana juniorów

Jako pierwsza swój mecz dziś rozgrywała drużyna kadetów z zespołem SKF JURA Basket Zabierzów. Początek meczu należał do drużyny gości , którzy prowadzili w 6 minucie 9:2, później tarnowianie się przebudzili zaczęli skutecznej grać w ataku i na koniec I kwarty prowadzili14:13. W drugiej kwarcie w dalszym ciągu na parkiecie panowała wyrównana gra i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na większą różnicę punktową i na przerwę drużyna MUKS -u schodziła prowadząc 1 punktem 33:32. W III obraz gry nie uległ zmianie po 7 minut tej kwarty na tablicy widniał wynik remisowy po 44, skuteczniejsze ostatnie 3 minuty Unii ( 8:2 w tym fragmencie gry ), spowodowały że przed ostatnią kwartą prowadziliśmy 52:46. W IV kwarcie drużyna z Zabierzowa cały czas próbowała odwrócić losy spotkania głównie za sprawą dobrze grającego Konrada Tyńskiego ( 28 punktów w całym meczu ), i na 3 minuty przed końcem spotkania goście doprowadzili do remisu po 60. W końcówce jednak dzięki skutecznej grze Kamila i Patryka Jewuły, nasi zawodnicy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając w całym meczu 70:64

MUKS 1811 UNIA Tarnów - SKF Jura Basket Zabierzów 70:64 ( 14:13, 19:19, 19:14, 18:18 )

MUKS: Ślaski 4, Jewuła Kamil 12, Poręba 15, Babiarz 0, Jewuła Patryk 29, Myszka 8, Majchrzak 0, Mikulski 2

Popołudniu na hali Jaskółka kolejny mecz rozgrywali nasi juniorzy, którzy do meczu z Koroną Kraków, przystąpili bez swoich dwóch kontuzjowanych podstawowych zawodników Kamila Gogoli i Jakuba Piotrowskiego. W pierwszej kwarcie po 3 minutach gry na tablicy widniał wynik remisowy 4:4 od tego momentu nasi zawodnicy nie mogli sobie poradzić z agresywnie grającymi zawodnikami z Krakowa, popełniając straty w wyniku czego pozostałe 6 minut pierwszej kwarty przegrali 4:22. W drugiej kwarcie Korona w dalszym ciągu grała dobrze w obronie i skutecznie w ataku i 3 minucie II kwarty powiększyła swoją przewagę do 19 " oczek" ( 14:33), chwilowy fragment lepszej gry tarnowian pozwolił zniwelować przewagę gości do 12 punktów w 8 minucie tej kwarty ( 23:35 ). Jednak za chwilę znów słaby fragment MUKS -u i do przerwy Korona prowadziła 45 :27. Pierwsze 8 minut III kwarty, znów trochę lepsze w wykonaniu naszej drużyny, głownie dzięki dobrej grze w ataku Sebastiana Bogusza ( 19 pkt. po przerwie ) i przewaga gości znów zmalała do 12 punktów ( 41:53 ). Końcowe minuty III kwarty jednak podobnie jak w II kwarcie to słaby okres gry, straty Unii i przed ostatnimi 10 minutami meczy na tablicy widniał wynik 60:41 dla gości. W ostatniej kwarcie naszej drużynie udało się zmniejszyć rozmiary przegranej do 12 punktów, a mecz ostatecznie zakończył się wygraną zawodników z Krakowa 70:58.

MUKS 1811 UNIA Tarnów - KS Korona Kraków 58 : 70 (8:26|19:19|14:15|17:10)

MUKS: Bogusz 30, Liszka 0, Oleksy 4, Szwed 1, Król 4, Bochenek 0, Świerz 7, Gromadzki 2, Chrzanowski 0, Wójcik 4