godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Wygrana młodzików w derbach

Bardzo zacięty mecz derbowy, który rozstrzygnął się dopiero po dogrywce mogli obejrzeć kibice zgromadzeni w hali sportowej w Koszycach Wielkich. Pierwsze punkty z rzutów wolnych zdobyli zawodnicy MUKS, ale następnych 7 punktów z rzędu padło łupem zawodników Pałacu Młodzieży, którzy praktycznie przez cały mecz bronili „strefą”, co przez pierwsze 5 minut meczu w znaczący sposób wybiło gospodarzy z rytmu gry i po 5 minutach przegrywali 5:18. Drugie 5 minut to skuteczniejsza gra Unii, która zaczęła odrabiać straty i po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 18:26. Początek drugiej kwarty to lepsza gra MUKS – u w obronie, gdzie ograniczyli poczynania Damiana Czarnika ( 37 pkt. w całym meczu ) i skuteczniejsza w ataku, po dwóch z rzędu „trójkach” Kamila Jewuły w 4 minucie II kwarty przewaga Pałacu zmalała do dwóch punktów 32:34. Drugie 5 minut to praktycznie gra kosz za kosz w 9 minucie Unia doprowadza do remisu po 39, jednak na przerwę schodzi do szatni przegrywając 39:40. Po przerwie w dalszym ciągu na boisku panowała zacięta gra z obu stron po celnej „trójce” Dawida Nowaka MUKS objął prowadzenie 47:44 i do końca kwarty zdołał utrzymać prowadzenie 53:49. Na początku IV kwarty znów skuteczniej zagrał Pałac, który zdobył 7 punktów z rzędu i objął prowadzenie 56:53. Ale ambitnie walczący gospodarze po skutecznych akcjach ( Jewuły , Moskala, Dawida Nowaka ), objęli ponownie objęli prowadzenie 63:59. Koszykarze z gości szybko jednak wyrównali i 7 minucie IV kwarty widniał wynik remisowy65:65. Ostatnie 3 minuty to akcje kosz za kosz i po 40 minutach na tablicy wyników widniał remis 75:75. W dogrywce dobrze grająca w obronie Unia i skutecznie w ataku, za sprawą Kamila Jewuły ( 15 punktów w dogrywce ) odniosła zasłużone zwycięstwo 96:80. Na gratulację zasługuje cały zespół, za ambitną postawę , wolę walki i nieustępliwość z mocniejszym fizycznie przeciwnikiem.

MUKS 1811UNIA Tarnów - PM Tarnów 96 : 80 (18:26|21:14|14:9|22:26|dogr. 21:5)

MUKS : Jewuła 53, Moskal 22, Nowak Dawid 12, Nowak Dominik 5, Banak 4, Szumlański, Molczyk, Lech, Iwaniec , Tryba, Kloch

Już jutro naszych zawodników czeka kolejny mecz tym razie w klasie chłopców z drużyną STS Wikar-Sądeczanin. Zapraszamy wszystkich na mecz do hali w Koszycach Wielkich na godz.14.00.