18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

Kadeci i seniorzy wygrywają swoje mecze

Kadeci
MUKS 1811 UNIA Tarnów - Limanowa Bank Spółdzielczy Limanowa 76 : 36 (19:7|20:10|20:10|17:9)

MUKS: Poręba 4, Nowak 10, Babiarz 4, Jewuła 25, Myszka 9, Ślaski 8, Lipczyński 0, Rems 8, Majchrzak 2, Orlik 0, Mikulski 6

Pierwsza wygrana kadetów w tym sezonie. Jedynie raz w 2 minucie meczu na tablicy pojawił się wynik remisowy 2:2, w dalszej części meczu nasi zawodni...cy z minuty na minutę powiększali swoje prowadzenie, które mogłoby być jeszcze wyższa jakby zagrali jeszcze skuteczniej w ataku. Warto dodać, że przez cały mecz zawodnicy grali bardzo ambitnie i walczyli o każdą piłkę zarówno w ataku jaki w obronie miejmy nadzieję, że także z taką determinacją i wolą walki zagrają 13 listopada w derbach z drużyną PM Tarnów.

3 LM
MUKS 1811 UNIA Tarnów - MKS Skawa Wadowice 102 : 93 (21:25|29:19|23:24|29:25)

MUKS: Bogusz 6, Bator 2, Stawarz Miłosz 3, Balasa 0, Niemczura 13, Skowron 29, Siedlik 2, Kryczyk 4, Uriasz 19, Stawasrski 24

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 8:5 w 4 minucie meczu i cały czas ta minimalna przewaga zespołu Skawy utrzymywała się do końca I kwarty. Dobry początek II kwarty w wykonaniu MUKS, którzy już w 5 minucie odrobili straty z I kwarty i objęli prowadzenie 35:34. Zawodnicy z Wadowic co prawda jeszcze zdołali odpowiedzieć dwoma skutecznymi akcjami w ataku ale końcówka tej części meczu należała do naszych zawodników i to my chodziliśmy na przerwę prowadząc 6 punktami ( 50:44 ). W drugiej części meczu w dalszym ciągu na boisku toczyła się zażarta walka obu stron w 8 minucie III kwarty MUKS objął najwyższe prowadzenie w meczu 71:57, jednak trochę słabsza końcówka tej kwarty w naszym wykonaniu pozwoliła zniwelować stratę drużynie gości do zaledwie 5 punktów ( 73:68 ). Początek IV kwarty to znów lepsza gra naszej drużyny i prowadzenie w 3 minucie 85:71, w końcówce meczu wdarło się trochę nerwowości w grze naszej drużyny a wskutek agresywnej gry w obronie aż pięciu zawodników MUKS musiało opuścić boisko za 5 fauli, ale mimo tego odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo w tym meczu 102:93