godz.10.00 UKS Regis Wieliczka - MUKS 1811 Unia Tarnów

18.11.2018

godz.10.00 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów

SP 17 i SP 18 zwyciężają Grupa Azoty Minibasket Ligę

W minionym tygodniu rozegrane zostały Turnieje Finałowe w Grupa Azoty Minibasket Lidze zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców. W turnieju tym udział wzięły po cztery najwyżej sklasyfikowanej drużyny po pierwszym etapie rozgrywek z zaliczeniem spotkań z tego etapu.

W rywalizacji dziewcząt swoją dominację potwierdziła Szkoła Podstawowa Nr 17, choć i tej drużynie przytrafiła się wpadka. Niepokonana dotychczas reprezentacja tej szkoły na Turnieju Finałowym musiała uznać wyższość Szkoły Podstawowej Nr 3 ulegając 15:17. Właśnie Szkoła Podstawowa Nr 3 wraz z drużyną Szkół Podstawowych z Koszyc Wielkich i Niedomic stoczyła niezwykle ciekawą walkę o drugie miejsce w końcowej tabeli. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki drugiej ze wspomnianych drużyn, które zwyciężyły 21:16. Dodajmy jeszcze, że czwarte miejsce w całej rywalizacji przypadło Szkole Podstawowej Nr 1, która w Turnieju Finałowym nie odniosła żadnego zwycięstwa.

W rywalizacji chłopców po rozgrywkach ligowych dwie drużyny miały szanse przed Turniejem Finałowym na zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji: Szkoła Podstawowa Nr 18 i Szkoła Podstawowa Nr 17. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym etapie rozgrywek, tak i tym razem w starciu tych drużyn lepsza okazała się „osiemnastka” która wygrywając 14:9 zapewniła sobie ostateczny sukces w Grupa Azoty Minibasket Lidze. Warto także dodać, że drużyna ta przez całe rozgrywki nie doznała ani jednej porażki. Ostatecznie Szkoła Podstawowa Nr 17 uplasowała się na drugim miejscu, a pozycję na najniższym stopniu podium zajęli zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy na Turnieju Finałowym pokonali nie tylko Szkołę Podstawową Nr 10, ale także niespodziwanie uporali się ze Szkoła Podstawową Nr 17.

Komplet wyników, końcowa klasyfikacja oraz zdobycze punktowe zawodników i zawodniczek dostępne są w dziale Zawody Szkolne.