Tarnów

11.04.2019

godz. 18.00  UKS Kadet Oświęcim - MUKS 1811 Unia Tarnów

Modzicy zajmują pierwsze mecze

Bardzo pracowity weekend mieli Nasi  młodzicy, w sobotę rozgrywali wyjazdowy pojedynek w Gorlicach , w którym całe 40 minut kontrolowali przebieg wydrzeń na boisku i ostatecznie wygrali 88:66

MKS Gorlice - MUKS 1811 Unia Tarnów 66:88 ( 18:24, 14:25, 18:20, 16:19)

MUKS: Michalski 23, Gancarz 5, Robak 4, Opioła 0, Pierzchała 2, Baziak 4, Gołab 4, Kocan 0, Banach 26, Sereda 2, Styrkowiec 4, Łuszcz 14

Młodzicy wygrywają ligę

Niedzielne spotkanie młodzików rozegrane z zespołem AZS UJK Kielce było ostatnim w tym sezonie. Co ważne właśnie to spotkanie decydowało czy wywalczymy sobie pierwsze miejsce na podium. Nie było lekko. Kielczanie mocno zdeterminowani i dobrze przygotowani do meczu nie dali sobie łatwo odebrać zwycięstwa. Pierwszą kwartę wygraliśmy 26:18, co pozwoliło zachować bezpieczną przewagę i kontrolować grę. W drugiej kwarcie minimalnie lepsza była drużyna gości (19:18). W kolejnej pomimo zdobytego 12 punktowego prowadzenia naszego zespołu triumfowali kielczanie. W piątej minucie tej kwarty, po dwóch celnych rzutach za 3 pkt Igora Sadowskiego, drużyna gości zaczęła szybko odrabiać straty. W kolejnych minutach dwoma skutecznymi akcjami do puli dołożyła jeszcze 4 punkty i nasza przewaga stopniała do zaledwie 2 punktów. Początek ostatniej części spotkania był dla naszych zawodników bardzo nerwowy z powodu utraty znacznej przewagi i słabej skuteczności w ataku, jednak młodzicy podołali presji i trzema akcjami z rzędu, które zapoczątkował skutecznie grający w tym spotkaniu Igor Michalski (21) celnym rzutem za 3 pkt ponownie wskoczyli na 10 punktowe prowadzenie. W pozostałych minutach kwarty drużynie gości nie udało się odrobić strat, co pozwoliło nam wyjść ze spotkania zwycięsko i zakończyć mecz przy stanie 77:65. Tą wygraną młodzicy wywalczyli sobie mistrzostwo małopolski w rozgrywkach U-14 M KOZKosz. GRATULACJE!!!

MUKS „1811” UNIA Tarnów - AZS UJK Kielce – 77:65 – (26:18|18:19|10:14|23:14)
MUKS: Michalski 21, Opioła 12, Gołąb 10, Banach 10, Baziak 8, Łuszcz 5, Gancarz 3, Robak 3, Styrkowiec 3, Sereda 2,Pierzchała 0, Kocan 0