godz.16.00  MUKS 1811 Unia Tarnów  - KS Start Meble Dobrodzień

03.02.2019

godz.???? MKS Gorlice -   MUKS 1811 Unia Tarnów

Wygrana seniorów w Jaworznie

W drugiej lidze koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Unia Tarnów wyjechała do Jaworzna, gdzie zmierzyła się z drużyną MCKiS.

Tarnowianie po serii porażek, nie mogli poradzić sobie ze słabą skutecznością oraz dużą liczbą błędów w każdej z rywalizacji. Tym razem jednak lepsza obrona i obecność Jacka Sulowskiego podziała dobrze na tarnowski zespół. Już w pierwszej kwarcie tarnowianie ku zdziwieniu rywali objęli prowadzenie i po 10 minutach schodzili na krótką przerwę prowadząc 20:14. Kolejna odsłona spotkania niewiele zmieniła. To koszykarze z Małopolski trzymali wynik pod kontrolą. Po zmianie stron na szczęście nie było takiego przestoju jak w poprzednich rywalizacjach. Tarnowianie chcieli zrewanżować się za porażkę na inaugurację swoich rozgrywek w drugiej lidze. W ostatniej kwarcie nie dali sobie wyrwać wygranej, mimo że koszykarze z Jaworzna nieco odrobili strat. Ostatecznie MUKS 1811 Unia Tarnów wygrywa z MCKiS-em 81:73. Taki wynik oznacza że w bezpośredniej rywalizacji tarnowianie są lepsi o jeden punkt, co w ostatecznym układzie tabeli może mieć duże znaczenie.

Punkty dla tarnowskiej drużyny w spotkaniu z zespołem z Jaworzna zdobyli: Sulowski 28, Bryzek i Piska po 14, Palmowski 11, Skowron 10 oraz Jewuła i Szewczyk po 2.

W tabeli ligowej MUKS 1811 Unia Tarnów plasuje się na dziewiątej pozycji. W następnej kolejce zagra przed własną publicznością z Wisłą Kraków. Do tej rywalizacji dojdzie w sobotę 6 stycznia.